Біографія Андрія

Біографія: Андрій Федчук народився 12 січня 1980 року у місті Коломиї. Навчався у ЗОШ №6 м. Коломиї, Політехнічному коледжі, Прикарпатському державному університеті ім. В.Стефаника.

З юних років був задіяний до спортивного життя. У 1990 році почав займатися спортивним веслуванням, де встиг досягти хороших результатів. З 1992 по 1994 рр. займався гандболом в ДЮСШ №2 міста Коломиї.

У 1994 році прийшов у зал боксу, де стрімко розпочав свою спортивну кар’єру.

У 1996 році Андрій у складі збірної команди України бере участь у чемпіонаті Європи, який відбувався у Англії, і посідає заслужене 5-те місце.

У 1998 році у складі збірної команди України їде на чемпіонат світу серед юніорів, де посідає 3-тє місце, і тим самим приносить бронзову медаль у скарбницю збірної України.

1999 рік для Андрія дався надто важким, адже перейшовши з юніорського боксу Андрій проходить кваліфікацію на Олімпіаду, здобувши перемогу на Міжнародному турнірі групи “А” (Німеччина).

У 2000 році у складі Олімпійської збірної України коломияни побачили Андрія Федчука. У ваговій категорії 81 кг на Олімпійських іграх зібралася плеяда найвідоміших спортсменів світу. Як же було приємно бачити в трійці найсильніших – українця, коломиянина Андрія Федчука. Цим самим Андрій вперше за всю історію незалежної України привіз Олімпійську медаль до Івано-Франківської області. Президент України Леонід Кучма нагородив Андрія орденом “За мужність” ІІ ступеня.

У 2003 році на чемпіонаті Європи Андрій посідає 3-тє місце і тим самим забезпечує собі вдруге участь на Олімпійських іграх (Афіни, 2004 р.).

У 2005 році Андрій приймає участь у чемпіонаті світу (Пекін, Китай), де посідає в рейтингу найсильніших людей світу 5-те місце.

Декілька років назад Андрій завершив кар’єру у любительському боксі, але в професійний так і не перейшов: пояснював це тим, що в Україні немає хороших умов для професійних боксерів, а виїжджати за кордон він не хотів. Заслужений майстер спорту Андрій Федчук мріяв стати тренером та тішитися здобутками своїх вихованців. Ця мрія от-от мала здійснитися.