Шлях до олімпійської медалі

Преса про Андрія · 15.09.2010 16:43

Андрій Федчук першим серед прикарпатських спортсменів завоював олімпійську медаль. Шлях до цієї високої нагороди був тривалим і нелегким. То ж здійснимо невеликий екскурс у минуле.
На фото: Заслужений майстер спорту Андрій Федчук (праворуч) та його наставник, Заслужений працівник фізичної культури України Іван Данилишин.

В1991 році в м. Коломиї було відкрите відділення Івано-Франківської СДЮШОР з боксу крайової ради спортивного товариства "Україна". А на посаду тренера сюди був запрошений випускник Львівського інституту фізкультури Іван Данилишин. Саме він став наставником багатьох хлопчаків, яких приваблював такий мужній вид спорту, як бокс. Серед них був і Андрій Федчук. Останній відзначався не тільки хорошими фізичними даними, але і надзвичайною працелюбністю під час тренувань. І результати не забарилися. Андрій швидко долав сходинки спортивної
майстерності, здобував переконливі перемоги в престижних змаганнях.
В 1998 р. А. Федчук став бронзовим призером юніорської першості світу в далекій Аргентині. Характерно, що напередодні вирішальних матчів спортсмен захворів, виходив на ринг з підвищеною температурою, але проявив при цьому неабияку мужність, високі вольові якості. В 1999 р. він успішно виступив на чемпіонаті світу в США.
Ні, недаремно А. Федчука включили до складу олімпійської команди України з боксу. У Сіднеї доля була прихильна до нього. Спочатку Андрій здобув переконливі перемоги над африканськими боксерами Азізом Раджі з Марокко та Чарльзом Адамом з Гани. Важким був бій з індійцем Гурчараном Сінгхом, але український боксер здобув перемогу. Проте у
півфіналі Андрій програв чехові Рудольфу Краю, хоч бій проходив з перемінним успіхом.
Здобуті три яскраві перемоги на XXVII літніх Олімпійських іграх, бронзова медаль Олімпіади забезпечили коломийському боксеру належний рейтинг на світовій спортивній арені. Юнак удостоєний високої урядової нагороди- ордена "За мужність" III ступеня. Зараз його чекають відповідальні міжнародні зустрічі. І можна сподіватися, що вихованець спортивного товариства "Україна" досягне нових переконливих перемог.
О. ЛЕВАДА

Коментарі вимкнуто