Святкування з нагоди отримання ліцензії на Олімпійські ігри в Афінах

Преса про Андрія · 15.09.2010 16:40

Минулої суботи в ресторані готелю „Прикарпаття" коломийські боксери організували урочистий вечір з нагоди того, що наше місто отримало ліцензію на Олімпійські ігри в Афінах. Небуденність такої події, до якої найбільше спричинився, - вже вдруге! - Андрій Федчук, і зумовила піднесену атмосферу цього заходу, щирі побажання і такі ж подарунки від влади, підприємців та колег-спортсменів. Були не тільки, як годиться, пісні й танці відомих місцевих артистів, а й справжній феєрверк во славу майстрів шкіряної рукавички з покутської столиці.
Ушановуючи досягнення коломийського боксу, згадали про його історію, а заразом і про теперішню молоду зміну в особі Михайла Ніньовського, Тараса Степанюка, Арсена Шуліки, Ярослава Данилишина. Повз увагу цього разу пройшла чемпіонка України Яна Зав'ялова, бо була на змаганнях, але добряче скупалися в променях пошанівку герой вечора Андрій Федчук та його наставник Іван Дани- лишин. Апогеєм стало вручення їм автомобільних ключів тутешнім боксерським клубом: першому - від „Опеля", другому - від „Мерседеса". На що пан Данилишин відразу висловив готовність помінятися іномарками зі своїм вихованцем, коли той вийде у фінал найбільших змагань п'ятиріччя. До речі, не менше добрих слів отримав ще один відомий наш боксер Володимир Колесник, якого тут вітали на рівні з олімпійською надією та щоразу бажали теж здобути почесну ліцензію.
Високий рівень організації урочистого вечора, новацію ідеї, запропоновану коломийською федерацією боксу та боксерським гуртом СК „Локомотив" під головуванням
Олександра Луцака і Любомира Сав'юка, відзначили всі присутні, особливо гості з Києва, Львова, Рівного, Луцька, Тернополя та Одеси.


Виявляється, як розповідає тренер збірної України з боксу Іван Данилишин, потрапити на такі змагання не так і легко, незважаючи навіть на численні перемоги, яких у Андрія Федчука не бракує - призер чемпіонату світу в Аргентині, бронзовий призер Олімпійських ігор у Сіднеї...
Цього разу для Європи виділили всього вісім ліцензій однієї вагової категорії. На чемпіонаті континенту, де наш Андрій здобув "бронзу", змагалися представники 43 країн і тільки четверо отримали ліцензії. Коломийцеві поталанило, адже його вагова категорія, 81 кг, конкурентна в Європі.
Боксував Андрій на чемпіонаті із сильними спортсменами - греком, вірменом, молдованином. Ліцензію для участі отримав іменну, тобто замість нього ніхто інший виступати на олімпіаді не має права.
До серпня Андрій тренуватиметься за індивідуальною програмою, але до ігор має намір провести матч у Америці. Адже, щоб перемогти, він має відчути техніку боксування спортсменів з інших континентів - Америки, Азії, Африки... І, зрозуміло, в жодному разі не розслаблятися, не зупинятися, не задовольнятися досягнутим. Бо, зі слів Івана Данилишина, "бронзовий хлопчик" Андрій Федчук цілком може вибороти срібло, а то й золото.
Потрапити в олімпійську збірну має можливість і другий вихованець Івана Данилишина, срібний призер чемпіонату світу 2001 р. й шестикратний чемпіон України, заслужений майстер спорту Володимир Колесник. Для цього потрібно вибороти срібну медаль на одному з турнірів у Баку чи Пловдиві.
Наш кор.
На світлині: Андрій Федчук та Володимир Колесник зі своїм тренером Іваном Данилишиним (у центрі).

Коментарі вимкнуто